DUMIR, s.r.o.

Obchodné zastúpenie firiem J.T.O. System, SENSIT, CRESSTO, COMET SYSTEM, Danfoss, Regmet, DATATHERM, MAVE a spol., Prematlak, SMARIS, JUMO, BELIMO a Johnson Controls


Sortiment » Všetky položky » DMUx01 - 100 Pa digitálny merač tlaku ATEX
« späť

DMUx01 - 100 Pa digitálny merač tlaku ATEX

Kategória: MERADLÁ TLAKU » DMU-JB - digitálny merač tlaku / manometer - ATEX
DMUx01 - 100 Pa digitálny merač tlaku ATEX

Na stiahnutie

Výrobca: CRESSTO
  • ATEX
  • Aj M1 Ex ia Aj Ma
  • II1G Ex ia IIB T4 Ga
  • meranie tlakových diferencií
  • odolnosť proti preťaženiu
  • robustné prevedenie
  • batériové napájanie
  • filtrácia signálu
  • analógový výstup

Digitálny merač tlaku a manometer radu DMU-JB je batériový prenosný servisný a dielenský prístroj, určený pre široké použitie v priemysle, energetike, vykurovacej a spaľovacej technike, zdravotníckej technike, vzduchotechnike, v odbore klimatizácia a vetranie, laboratóriách a pod. Jeho prednosti vyniknú najmä v porovnaní s kvapalnými manometrami (U – trubicami). Prístroj DMU – D slúži pre meranie tlakových rozdielov pri súhlasnom tlaku, ktorý je porovnateľný s menovitým rozsahom. Nie je možné merať tlakové rozdiely pri vysokom súhlasnom tlaku, napr. na prietokových clonách v tlakových rozvodoch plynov. Pre tieto merania je určený prístroj DMU – P, ktorý umožňuje meranie tlakových diferencií na statickom tlaku až 100× vyššiom než menovitý diferenčný tlak, max. však 1MPa. Pri nezapojení jedného z tlakových vstupov, merajú prístroje relatívny pretlak alebo podtlak voči okolitému atmosférickému tlaku. Meraným médiom môže byť iba neagresívny plyn, napr. vzduch, dusík ap. Meradla DMU, variant JB sú v prevedení iskrovo bezpečnom s označením I M1 Ex ia I Ma, ktoré je možné ho používať v baniach s výskytom metánu a/ alebo horľavého prachu alebo s označením II2G Ex ia IIA T4 Gb, ktoré je možné používať v prostredí s výbušnou plynnou atmosférou (Zóna1).

Prístroj je montovaný do plastového puzdra z ABS. Neoddeliteľnou súčasťou iskrovo bezpečnej varianty je kožené púzdro. Ovládanie sa uskutočňuje pomocou tlačidiel na fóliovej klávesnici, ktorými sa prístroj zapína/vypína, spúšťa prípadnú korekciu nuly a zapína časový filter, ktorý umožní odčítať strednú hodnotu pri pulzujúcom tlaku na vstupe. Pre pripojenie tlaku média slúžia výustky vonkajším priemerom 5 mm. Digitálny údaj o meranom tlaku je zobrazovaný na 3.5 miestnom LCD displeji v Pa alebo kPa s rozlíšiteľnosťou 0,1% z menovitého rozsahu. Kladná hodnota zodpovedá pretlaku, záporná podtlaku, u diferenčného merania kladná hodnota zodpovedá vyššiemu tlaku na kladnom tlakovom vstupe. Prístrojom je možné merať tlak až do 200% menovitého tlakového rozsahu. Po dohode možno dodať prístroje rady DMU ciachované aj v iných jednotkách tlaku.

Technické parametre

Typ prístroja DMU01
Menovitý tlakový rozsah 100 Pa
Merací tlakový rozsah ±199,9 Pa
Rozsah analógového výstupu ±1,999 V
Maximálny pretlak 1 kPa
Nedeštruktívny tlak (krátkodobo) 20 kPa
Chyba nastavenia max 1% ±2 Pa
Zobrazenie údaja (platí pre prístroje ciachované v Pa, resp. kPa) 100.0
Súhlasný tlak pre P a T max. 20 kPa
Chyba súhlasným tlakom max. 1%
Časová konštanta filtra cca 5s, po dohode aj iné
Prevádzkový teplotný rozsah 0 ÷ +50 °C
Skladovacia teplota -5 ÷ 55 °C
Krytie IP 41
Napájanie batéria 9V (doštičková)
Prúdová spotreba max. 4mA
Životnosť batérie min. 50 hodín prevádzky
Vonkajší rozmer 145 x 85 x 35 mm
Hmotnosť (s batériou) 290g, variant T 500g

Voliteľné príslušenstvo

Rýchlospojka 5 mm

Rýchlospojka 5 mm

Rýchlospojka 5 mm

Hadička silikónová (max.10kPa)

Hadička silikónová

Hadička silikónová  (max.10kPa)


© 2009 - 2021 DUMIR, s.r.o. | All rights reserved | Created by K3 GROUP, s.r.o.